Реферат на тему: "Google Earth"

План

Вступ…………………………………………………………………….................3

1. Про ресурс………………………………………………………………….…...4

2. Можливості програми…………………………………………………….…6

3. Переваги для користувача………………………………………………..9

4. Як Google Street View змінить наше життя?.……………………………….11

Висновок………………………………………………………………………….15

Список використаної літератури………………………………………………..17
                                                             Вступ

Перше десятиліття XXI століття було ознаменовано появою в Інтернеті географічних сервісів, що різко відрізняються від звичних географічних карт і геоінформаційних систем.

Влітку 2005 р. інтернет-компанія Google, відома за однойменною пошуковою системою, представила на суд громадськості нову картографічну систему. При більш уважному розгляді стає зрозуміло, що ми є свідками появи нового базується на можливостях і технологіях Інтернет з надання даних дистанційного зондування землі та інших просторових даних. [1]

Через два роки, до липня 2007 року, кількість завантажень програми Google Earth вже перевищила 250 млн. У Нідерландах, наприклад, у травні 2007 року їм регулярно користувалося вже близько 47% населення країни. У Росії в 2008 році опитування показало, що в Росії географічними продуктами класу Google Earth користуються 74% опитаних. [2]

Програма Google Earth являє собою тривимірну модель Землі, створену на основі супутникових фотографій високого дозволу.

Сервіс існує в двох варіантах: по-перше, можна зайти в онлайнову пошукову систему і шукати безпосередньо там, а по-друге, можна встановити на комп'ютер користувача програму-клієнт цієї системи - самостійний додаток Google Earth.

Програма-клієнт Google Earth оперує тривимірними об'єктами, так що вона досить вимоглива до ресурсів комп'ютера.

Щоб скористатися всіма можливостями системи, необхідно завантажити програмний модуль Google Earth і встановити його на своєму комп'ютері. При запуску програми відображається панель управління моделлю, за допомогою якої можна «здійснювати подорожі» над планетою, наближаючись до поверхні або віддаляючись від неї. У міру навігації з сервера Google завантажуються компоненти супутникових знімків тих місць, над якими «перебуває» користувач.[6]

 

  1. Про ресурс

Картографічний ресурс Google http://earth.google.com/ представляє з себе нове програмне забезпечення Google Earth і віддалену (тобто що знаходиться в мережі Інтернет на серверах Google) базу географічних даних. Компоненти системи є новою розробкою покликаної максимально полегшити до них доступ якомога ширшої аудиторії. Вони максимально полегшені для використання та розуміння, але природно це також означає і відсутність більшості функцій доступних у фахових ГІС (географічних інформаційних систем), що є одночасно плюсом і мінусом даної системи.[1]

Велика частина Земної кулі в Google Earth представлена ​​базовим растровим покриттям - мозаїкою кольорових зображень, отриманих космічними апаратами. Разом з тим, є й високодетальние зображення, отримані або за допомогою супутників, або за допомогою авіаційних систем. Особливість детального растрового покриття геосервісів - в тому, що їх просторова якість відповідає якості, з якою людина на реальній місцевості бачить навколишнє. Це дозволяє візуально сприймати місцевість на космічних знімках такою, якою вона є насправді - не опосередкованої обов'язковими для географічних або топографічних карт умовностями і не генералізованої. Це, у свою чергу, значно спрощує процес зіставлення видимих ​​на екрані комп'ютерів зображень і реальної місцевості - і, таким чином, ідентифікації просторового положення користувача.

Аерофотознімки, представлені в продуктах класу Google Earth, мають дозвіл порядку десятків сантиметрів на піксель і є унікальним за детальності джерелом даних про місцевість. Частка високодетальних зображень в загальному покритті безперервно зростає - в першу чергу на найбільш населені території, а також території, що викликають особливий інтерес користувачів, в тому числі важкодоступні.

Проекція Земної кулі на екран комп'ютера здійснюється ad hoc - за допомогою довільного вибору самим користувачем найбільш відповідного для вирішення поточної задачі ракурсу спостереження з можливістю його швидкої зміни. При цьому, завдяки використанню географічних систем координат, вибір ракурсу перегляду визначається користувачем і тільки їм самим і не обмежений якими-небудь властивостями самого набору даних, як то неминуче має місце у випадку географічних карт.

У Google Earth присутні векторні шари - до них, наприклад, відноситься шар державних та адміністративних кордонів, що розділяє простір Земної кулі на якісно різні області за ознакою їх державною або адміністративної приналежності.

Векторні шари в нових продуктах відіграють допоміжну роль, стаючи більшою мірою з носія інформації про геометричні характеристики об'єктів засобом представлення описової (так званої "семантичної") інформації про об'єкти. [2]

У програмі Google Earth є три основних опції: Fly To, Local Search і Directions. Опція Fly To призначена для швидкого відображення карти по конкретному географічному запиті. Запит може містити як точну адресу, так і відносну (перехрестя таких-то вулиць), а може і географічні координати - широту і довготу. Спочатку Fly To «зависає» на висоті близько кілометра над зазначеним місцем, і вже звідси користувач сам збільшує масштаб або переміщається в іншу точку. Опція також передбачає шари з різною інформацією, які можна вмикати і вимикати.

Local Search - це версія сервісу Google Local. За допомогою даного сервісу користувач може шукати різні організації. Результати відображаються у вигляді піктограм на карті. Якщо «клікнути» по піктограмі, над нею спливає віконце з інформацією про знайдений об'єкті (Рис.2).

І нарешті, опція Directions підкаже подорожньому, як дістатися з одного пункту в інший. Ввівши координати точки відправлення і точки призначення, користувач отримує на виході маршрут прямування, а застосувавши опцію Fly To, він тут же зможе «пролетіти» над тими місцями, де пізніше буде проїжджати.

Існує кілька версій Google Earth:

- Google Earth;

- Google Earth Plus;

- Google Earth Pro;

- Google Earth Enterprise.

Перша версія Google Earth - безкоштовна, а на більш складні додатки, які підтримують більш високий дозвіл карт, відеозапис руху, GPS-навігатори та видають більш детальну інформацію, здійснюється недорога платна підписка.

Проект постійно розвивається і вдосконалюється, а карти і знімки оновлюються і деталізуються все сильніше і сильніше. [6]

 

 

2. Можливості програми

Google Earth — програма, що дозволяє обертати нашу Землю не тільки навколо своєї осі (як глобус), а й так як вам тільки заманеться. Розробники Google Earth створили свою програму у вигляді знімків, які були сфотографовані із супутника. За її допомогою можна оглянути своє чи будь-яке інше місто (якщо пощастить-то навіть в дуже непоганій якості), знайти найближчі готелі, ресторани та інші підприємства. Вся інформація, що відображається в програмі завантажується з Інтернету під час використання програми, тому для використання Google Earth потрібний досить швидкий зв’язок з всесвітньою мережею.

Основні можливості програми:

— 3D-моделі будинків, дерев, рельєфу у Google Earth. Ви маєте унікальну можливість переглянути у тривимірному режимі практично будь-який рельєф. Це може бути гора Еверест чи деревце, яке росте під Пентагоном. В Google Earth 6.0 було додано ще більше реалістичних моделей.

— Знайдіть свій будинок з космосу. Вам потрібно знайти якусь державу, а можливо місто чи село? Або ж ви хочете дізнатись куди поїхати відпочити? Просто введіть це у формі «Переміститися до…» і на вас чекають незабутні враження.

— Зручний інтерфейс. Всі інструменти знаходяться там, де вони повинні бути. Розробники Google Earth зробили настільки просте управління настільки це можливо. Тільки за допомогою однієї мишки можна потрапити в будь-яке місце на Землі. Звісно, клавіатуру також можна використовувати, але це не так зручно, як мишкою. Ще один спосіб управління це «навігаційний компас», який дозволяє виконувати різні маніпуляції над Землею.

— Поділись знахідками із друзями. Мільйони користувачів щодня обмінюються фотографіями, цікавими координатами та враженнями з іншими користувачами Google Earth.

— Імітатор польоту. У версію Google Earth 4.2 включили функцію «імітатор польоту», але на жаль вона була прихована для просто користувача. А у версії 4.3 розробники офіційно відкрили цю функцію. За допомогою неї можна облетіти всю планету та дізнатись багато нового. У імітаторі можна літати, як і над землею так і під водою, щоправда занурюватись під воду потрібно під малим кутом (приблизно 10 градусів) інакше ви просто розіб’єтесь і політ потрібно буде розпочати з початку.

— Прокладіть власний автомобільний маршрут з одного місця в інше та зробіть віртуальну подорож.

— Ви маєте унікальну можливість переглянути пам’ятки та об’єкти, створені іншими користувачами Google Планета Земля.

— Навігація на рівні Землі. Насолоджуйтесь безперервним фото-реалістичним зображенням, використовуючи нову навігацію на рівні землі. Більше немає ніяких різких переходів між фотографіями вулиць. Тепер можна плавно переходити від однієї панорами до іншої прямо в режимі перегляду. На висоті до 500 км під елементами навігації відображається іконка у вигляді чоловічка, який можна перетягувати, щоб переміщатися по зображеннях в режимі перегляду вулиць. Дані по шару також доступні для перегляду в цьому режимі.

Режими програми:

За Допомогою програми Google Earth ви можете здійснити подорож не лише по всій планеті, але і за її межами: злітати в космос чи опускатися на дно океану не складе ніяких зусиль.

 

Режим «Місяць»

Перейдіть у режим «Місяць» у Google Планета Земля, щоб переглянути тривимірні моделі космічних апаратів, які здійснили там посадку, фотографії слідів астронавтів із усіх ракурсів, дізнайтесь більше про місії «Аполлон», та багато іншого.

Режим «Марс»

З появою режиму «Марс» у Google Планета Земля з’явилася можливість дослідити цілу нову планету. Переглядайте зображення зроблені НАСА, 3D-моделі всюдиходів, панорами з усіх ракурсів. Знайдіть відомі марсіанські об’єкти, наприклад величну гору Олімп чи таємниче «Обличчя на Марсі». Простіше кажучи — вивчайте планету.

Режим «Зоряне небо»

Досліджуйте небо за допомогою Google Планета Земля. Переходьте до далеких галактик, переглядайте сузір’я та спостерігайте за рухом планет, читайте дослідження експертів. Створюйте та розміщуйте власні зображення, позначки тощо.

Режим «3D-будівлі»

Увімкніть режим 3D-будівель і ознайомлюйтесь з тривимірною архітектурою різних країн світу. За допомогою цієї функції можна переглядати тривимірні моделі будівель, монументів, фонтанів, мостів, башт, музеїв, будинків і багатьох інших об’єктів.

3D-моделі, які відображаються в програмі Google Планета Земля, створені користувачами з усього світу. Ви також можете додавати свої 3D-моделі в Google Планета Земля. Спробуйте наші безкоштовні інструменти для тривимірного моделювання: Google Архитектор і Google SketchUp.

Режим «Океан»

Цей режим дозволяє зануритись під поверхню океана, стежити за дослідженнями провідних океанологів і дізнаватися багато нового про океан, кліматичні зміни та зникаючі види. Вам також будуть надані цікаві відомості про різні місця, такі як корабельні аварії, місця для серфінгу, і визначні пам’ятки.

Режим «Зображеня у часі»

Режим «Зображеня у часі» або простіше кажучи «Старі знімки». За допомогою цього режиму можна подорожувати в минуле, переглядати фотогорафії зроблені в попередні роки і порівнювати їх із сучасними. Оглядайте околиці вашого будинку, рідне місто й інші знайомі місця та дізнавайтеся, як вони змінювалися з часом.

Багатомовність:

Завдяки перекладачам, Google Earth доступний на 37 мовах: Арабська, Болгарська, Bangla, Каталонська, Китайська (традиційна), Китайська (спрощена), Хорватська, Чеська, Данська, Голландська, Англійська (американська),Англійська (британська), Філіппінська, Фінська, Французька, Німецька, Грецька, Івритська, Хіндійська, Угорська, Індонезійська, Італійська, Японська, Корейська, Латвійська, Литовська, Норвезька, Норвезька, Перська, Польська, Португальська (Португалія), Португальська (Бразилія),Румунська, Російська, Сербська, Словацька, Словенська, Іспанська (Іспанія), Іспанська (Латинська Америка), Шведська, Тайська, Турецька, Українська, В’єтнамська. [4]

 

3. Переваги для користувача

Швидкість - додаток Google Планета Земля використовує новітню потокову технологію для передачі користувачам різних географічних даних з вражаючою швидкістю і повним контекстом.

Завершеність - система Google Планета Земля може керувати величезними базами даних, що містять різні географічні відомості. Створіть 3D-глобус або двовимірну карту для всіх геопросторових даних. Створіть користувальницькі вкладки для пошуку і вивчення географічних атрибутів і баз даних.

Гнучкість - Google Планета Земля для підприємств працює з безліччю традиційних геоінформаційних даних і систем. Додаток Google Планета Земля дозволяє публікувати зберігаються в цих системах дані для внутрішнього використання або надати до них спільний доступ. Програма Google Планета Земля для підприємств також дає кінцевим користувачам можливість використовувати декілька глобусів і двовимірних карт, дозволяючи групувати дані за тематиками.

Переваги технології:

- Чудова масштабування - сотні користувачів щодня можуть підтримуватися з одного сервера, тисячі - з невеликого кластеру.

- Неперевершена швидкість - запатентована тривимірна технологія забезпечує гнучкий доступ, аналогічний доступу в іграх, до віддалених величезних баз даних.

- Сумісність зі старими геоінформаційними системами - об'єднані дані в різних стандартних растрових і точкових/векторних форматах файлів геоінформаційних систем.

Основні функції:

- Архітектура з масовим масштабуванням забезпечує публікацію терабайтов географічних даних багатьма користувачами з одного кластера серверів.

- 3D-перегляд надає повну картину необхідної області, об'єднуючи зображення, дані про висоти, точки, лінії, багатокутники, тривимірні моделі і дані геоінформаційних систем.

- Перегляд двовимірних карт за допомогою браузера надає користувачам можливість перегляду зображень і векторних даних Карт Google всередині вашої мережі у вигляді Карт Google.

- Гнучка та інтерактивна взаємодія завдяки потокової технології дозволяє легко орієнтуватися у величезних наборах даних, використовуючи додаток Google Планета Земля або двовимірні карти з можливістю перегляду.

- Функції пошуку допомагають користувачам виконувати пошук географічних атрибутів і баз даних.

- Спільна робота і загальний доступ забезпечуються вбудованими засобами для відправки зображень електронною поштою, орієнтирами і коментарями, які використовують KML, гнучкий формат XML.

Вже зараз Google, крім безкоштовної версії Google Earth, пропонує варіант Google Earth Plus, що підтримує GPS-приймачі і здатний друкувати більш детальні фотографії, імпортувати дані з csv-файлів (контакти Outlook), обмінюватися з допомогою KML малюнками і скетчами. Існує й версія Google Earth Pro, що дозволяє імпортувати в програму плани, скетчі, скани креслень, таблиці з Excel, переглядати поверхню у вигляді wareframe. До неї існують модулі, здатні знімати відео, виводити на друк зображення підвищеного дозволу, імпортувати GIS-дані, стежити за трафіком і багато іншого. Ну а вершина піраміди - Google Earth Enterprise, на основі якої можна створювати власні симулятори планети Земля.[5]

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/science/2013/03/130328_google_streetview_it.shtml

4. Як Google Street View змінить наше життя?

Google Street View (укр. Ґуґл Перегляд Вулиць) — функція панорамного перегляду вулиць по всьому світу, що надається через розширення Мапи Ґуґл та Ґуґл Земля. Вперше функція стала доступна 25 травня 2007 року і охоплювала декілька міст Сполучених Штатів. Сьогодні Street View охоплює 52 країни світу, а деталізація покриття ресурсу в окремих регіонах дозволяє переглядати навіть переглядати сільські дороги та міські підворотні. 19 квітня 2012 компанія розмістила Street View чотирьох українських міст, що приймають Чемпіонат Європи з футболу 2012: Києва, Львова, Харкова та Донецька, а також міста Одеси. Додатково 14 травня було викладено фотографії стадіонів, що приймають Євро-2012. [7]

Автомобілі цієї компанії проїхали вже мільйони кілометрів, фотографуючи вулиці і краєвиди 39-и країн. Які можливості пропонують нам ці панорамні карти і як вони змінюють наше життя?

Натисніть на оранжеву фігурку на мапі Google Street View, перетягніть її на свою вулицю і, можливо, ви побачите свій будинок.

Покружляйте довкола – і знайдете магазин, у якому скуповуєтесь, бар, у якому відпочиваєте, і, можливо, побачите когось із сусідів, щоправда, їхні обличчя з міркувань анонімності будуть розмиті.

 

Автомобілі Google Street View об’їхали вже 65% британських доріг, від Шетландських островів на півночі до острова Вайт на півдні. Команда Google також сфотографувала інтер'єри деяких музеїв, соборів і навіть магазинів (причому останніх стає на мапах дедалі більше).

Більше за те: не виходячи з дому, ви можете помилуватися засніженими дорогами Лонґїра, що на острові Шпіцберґен, або пляжами Блаффа – найпівденнішого міста Нової Зеландії.

І хоча в захваті від проекту не всі, зокрема - 250 000 німецьких сімей, які попросили затушувати свої будинки на мапах, Google зупинятися не планує. У компанії вже заявили, що "алюбки" відзнімуть дороги Китаю.

Але чи здатен Street View змінити наше життя? Які ще можливості він нам дає, крім вештання віртуальними вулицями заради розваги?

Побачити Париж - і вирушити туди

Джон Хаас, лектор Північно-західного університету зі штату Іллінойс, описує себе як людину, яка "не любить сюрпризів".

Напередодні свого відрядження до Парижа він вечорами сидів у Street View, вивчаючи територію, прилеглу до свого готелю.

"Я мав оселитися в чотирьох чи п'яти кварталах від Ейфелевої вежі, – розповідає він. – За допомогою Street View я розпланував свій маршрут і познаходив різні кав’ярні, ресторани та магазини".

Раніше Хаас звернувся би за цією інформацію до путівника.

Але можливість побачити реальне місто, реальні вулиці та людей – це щось зовсім інше, стверджує він.

"Це однозначно змінило мій підхід до подорожей... Тепер я завжди розглядаю в Street View місця, які планую відвідати".

Використовує Хаас цю функцію і для інших цілей.

"Наприклад, якщо я йду в гості до друзів, то можу подивитися, чи є біля їхнього будинку парковка, і залежно від цього вирішити, брати машину чи викликати таксі".

 

Для бізнесу і дозвілля

Тривимірні карти пропонують безліч можливостей, про які користувачі традиційних паперових мап можуть лише мріяти.

Торговці, наприклад продавці вікон або супутникових антен, можуть оглянути у Street View будинки і запропонувати потенційним клієнтам свої послуги. Водії можуть знайти орієнтири, які полегшать їм поїздку по незнайомих вулицях, а архітектори можуть вивчити потрібні їм споруди не виходячи з офісу.

Також ви можете оглянути будинок свого друга або колеги; подивитися, як виглядають вулиці, описані у якійсь книзі; навідати пам’ятні із дитинства місця або дослідити бар або ресторан перед тим, як прийти туди з друзями.

Не пощастило хіба тим, чиї будинки сфотографували у невдалу мить: наприклад, коли господарі виставили надвір сміттєві баки або не встигли вчасно пофарбувати двері гаража.

Але такі підказки про район та його мешканців подобаються тим, хто шукає собі житло.

"Якби не ця карта, нам довелося би накрутити чимало зайвих кілометрів", – розповідає Курт Паркс, який шукає для своєї сім’ї будинок у Беркширі.

Брокер підібрав їм більше сорока, як здавалося, гарних варіантів, але подивившись на них у Street View, вони відібрали для остаточного розгляду тільки чотири чи п'ять.

"Ти знаходиш будинок, який за описом виглядає чудово, – каже Паркс. – А потім заходиш у Street View і розумієш, що він стоїть на шумній вулиці серед потворних цегляних коробок".

Завдяки тривимірним картам, чоловік зекономив багато часу: "Я міг витратити на перегляд будинків багато днів. А ганяти по району – це останнє, що мені хотілося би робити на вихідних", – каже він.

Віртуальне проти реального

На думку професора Джері Броттона, автора книги "Історія світу в дванадцять мапах", в майбутньому люди будуть користуватися тривимірними картами постійно.

 

"Карти існуватимуть завжди, але форма їх буде змінюватися. Паперові карти вже почали відходити у минуле", – стверджує він.

І хоча у Street View є ще ряд невирішених проблем, зокрема питання конфіденційності чи прав власності на дані, відображені на картах, цифрові мапи, на думку професора Броттона, "докорінно змінять наше життя". А також збережуть для історії вигляд наших вулиць у 2013 році.

Завдяки Street View люди уже по-іншому знайомляться з новими місцями і навіть взаємодіють з реальним світом, каже професор Енді Міа, директор Інституту креативного майбутнього в Університету Західної Шотландії.

Звертаючись до цих карт як до "розширеного путівника", вони починають вивчати реальний світ через екран, замість того, щоб дивитись на нього безпосередньо, і "починають думати про міське середовище як про цифрове", каже він.

А це може ввести їх у оману, оскільки фотографії швидко застарівають і реальне місце може не відповідати очікуванням.

Тим не менше, віртуальний візит врізається в пам’ять не гірше реального.

"Наші спогади про якесь місце можуть переплітатися з віртуальними враженнями від нього", – каже професор Міа.

Не всі вважають Street View виключно позитивним явищем.

Доктор Александр Джон Бріджер, викладач психології в Університеті Гаддерсфілда і засновник психогеографічної мережі міста, поруч із перевагами бачить у Street View і недоліки.

На його думку, користувачі цією функцією можуть "втратити унікальний дух мандрів і почати ставитися до них дуже механістично, на кшталт "мені треба дістатися з пункту А до пункту Б", – каже він. – Таким чином втрачається елемент випадковості в подорожі".

Прибути на місце, а потім покластись на свій інстинкт або звертатись до незнайомців по допомогу може бути значно цікавіше, підсумовує доктор Бріджер. [6]

Висновок

З вищесказаного випливає висновок про те, що в продуктах класу Google Earth стерта межа між географічними і топографічними картами, чітко відокремленими в "класичної" географії. Замість цього користувач може безперервно і практично миттєво змінювати відстань до досліджуваного об'єкта - а, отже, і еквівалентний масштаб - від гранично генералізованого (на екрані видно Земну куля цілком, масштаб порядку 1:10000000), до гранично детального (масштаб порядку 1:10, ракурс - довільний). Зміна ракурсу і масштабу, переліт від одного об'єкта до іншого "через космос" займають лічені секунди, зображення при цьому змінюють один одного плавно і створюють суб'єктивну ілюзію такого перельоту. Зрозуміло, детальне уявлення місцевості під ракурсами, відмінними від ортогонального, вимагає врахування рельєфу місцевості. У географічних і топографічних картах рельєф присутній, як правило, у вигляді особливого шару, накладеного на місцевість. У продуктах класу Google Earth рельєф присутній у вигляді цифрової моделі рельєфу на Земну кулю, обліковується при побудові зображення місцевості "по запиту" користувача. Це призводить до того, що при перегляді місцевості під відмінними від ортогонального ракурсами (при "нахилі" місцевості), в перспективній проекції вона постає у всьому своєму морфологічному розмаїтті. Рельєф при цьому сприймається не через картографічні умовності, але реально - таким, яким би його побачив опинився на місцевості людина. Зміна ракурсу спостереження, особливо в детальному поданні (в еквівалентному великому масштабі) неминуче веде до втрати метричної достовірності зображення; еквівалентний масштаб перестає бути постійним («інваріантним») по полю екрану, і змінюється довільним чином від точки до точки.

У цифрових географічних продуктах необхідність використання для вимірювань зовнішнього еталона (лінійки, транспортира, курвіметра і т.д.) відпадає - і засоби маніпулювання зображеннями, і засоби вимірювання інтегровані в один і той же інтерфейс. Це дозволяє зберігати метричну достовірність при перегляді в будь-якої перспективної проекції.

Всеракурсність геосервісів класу Google Earth та їх детальність робить природним вимога представлення об'єктів на місцевості - в першу чергу, об'єктів штучних (будівель, споруд, інфраструктурних об'єктів) - у вигляді тривимірних моделей.

Принципова глобальність сервісу припускає можливість використання тільки глобальної географічної системи координат (але не картографічних проекцій), що дозволяє визначати місце розташування об'єкта на Земній кулі унікальним чином і з будь-якої довільної точністю. Її важливість підкреслюється ще однією особливістю продуктів класу Google Earth - наявністю інструментарію для створення користувачами власних геоданих, причому довільної топології (точок, ліній, багатокутників, геоприв'язаних зображень і/або локалізованих зображень і т.д.), а також, при бажанні, обміну ними [6].

 

Список використаної літератури:

1. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://gis-lab.info/qa/google-earth.html

2. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://edu.of.ru/vdmcako/default.asp?ob_no=49687

3. Вокер Д. Як Google Street View змінить наше життя? /Д. Вокер. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/science/2013/03/130328_google_streetview_it.shtml

4. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://googleearth.org.ua/features

5. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://habaza.net/soft/utility/12124-google-planeta-zemlya-513534-2010.html

6. Татарников О. Виртуальная планета GOOGLE EARTH /О. Татарников.- [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.directorinfo.ru/article.aspx?id=14258&iid=665

7. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Google_Street_View

em

Яндекс.Метрика