Урок на тему: "Побудова графіків і діаграм"

Мета:

  • навчальна – закріпити навички роботи з ЕТ Excel, сформувати вміння створювати діаграми, вдосконалювати навички роботи на ПК;
  • розвиваюча –розвивати логічне мислення учнів, розвивати естетичні смаки учнів, творче мислення;
  • виховна – виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу, уміння працювати в групі. Обладнання: чорна пов’язка, намальована карта півострова із зазначенням основних моментів уроку, прикріплені до дошки 2 смужки, на кожній з яких намальовані риски (для зручного відривання) і написано "1 бал = 1$";

ХІД УРОКУ

І.   Організаційна частина (3хв.).

1.     Привітання

Доброго дня, шановні учні та гості. Сьогодні ми проведемо наш урок у вигляді гри – відчуємо себе справжніми піратами. Отже – починаємо! Як вам відомо – вчитель головний пірат на цьому півострові – нашій школі. Не раз ми воювали з вами проти поганих оцінок, але прийшов час зробити єдину добру справу в своєму житті. Знаю, знаю, що вам таке не до душі, але так потрібно.

2.     Поділ класу на групи.

Отже, сьогодні ви сядете на свої кораблі і між вами я організую дуель. Та команда, яка переможе і стане володіти моїм скарбом – чорною пов’язкою капітана і довічно буде носити горде ім’я «Пірат інформаційного кабінету», а також матиме майже необмежений доступ до Інтернету, щоб там продовжувати свої чорні справи.

3.     Вибір командира групи.

У нас є два кораблі. Вам необхідно зараз дати їм назву, яка стосувалася б теми "Електронні таблиці" і вибрати командира корабля, який, можливо, і стане моїм наступником.

4.     Пояснення умов гри.

За кожну правильну відповідь ви наближатиметеся на 1 крок ближче до перемоги. А нагородою вам за це стане оцінка. Щоб було краще видно результати, на смужці, що висить на дошці буде відриватися по одному балу за кожне правильно виконане завдання і віддаватиметься вам. В кінці уроку відразу стане зрозуміло, яка команда виграла. Отже, до бою!

ІІ. Повторення вивченого матеріалу (5-7 хв.).

Конкурс «Дуель»

Перш ніж вивчати нову тему, давайте пригадаємо, а що ми вже знаємо про ЕТ Excel. Для цього я пропоную вам здійснити по 3 постріли по своїх конкурентах – задати їм питання про роботу в Excel. За кожну правильну відповідь – крок вперед.

Конкурс «Далі, далі…»

Похвально. Але це ще не все. Вам необхідно буде швидко, не більше 10 секунд, продовжити мої речення. Я розпочинаю, а ви закінчуєте. Питання задаються командам почерзі. Якщо команда не відповідає, то питання переадресовується команді супернику. Отже ….

І) Електронні таблиці зручні тим, що дані в них розміщуються у вигляді … (таблиці).

ІІ) Кожна клітинка таблиці має своє … (ім’я).

І) Ідентифікатор клітинки складається із назви … (стопчика і номера рядка).

ІІ) Файли, в яких зберігаються ЕТ, ще називаються … (книгами).

І) Ім’я файла (книги) в ЕТ Еxcel має розширення … (xls).

ІІ) Кожна книга в Excel складається з … (аркушів, листів).

ІІІ. Актуалізація (2-3 хв.).

Молодці, з цим ви справилися. Отже моя справа не загине. Зараз з вами поділюся інформацією про скарби. Вам необхідно буде якомога швидше визначити, в якій країні заховано найбільший скарб (дивитись додаток 1).

(Роздаються аркуші із таблицею і діаграмою чистою стороною догори. Гравці за командою вчителя перевертають його і дають відповідь).

Поясніть, як вам вдалося так швидко це визначити?(Відповідає команда, яка перша впоралась з завданням). То який висновок можна зробити з цього факту? (Пояснює команда противника).

ІV. Повідомлення теми уроку (1-2 хв.).

Ви вже, мабуть, здогадалися, що тема сьогоднішнього уроку буде "Побудова діаграм". Записуємо тему уроку в зошити.

V. Сприймання та первинне усвідомлення нового матеріалу (12-15 хв.).

За допомогою мультимедійної дошки вчитель показую як створюються діаграми, звертає увагу на їх різновид та налаштування, переміщення діаграми на аркуші, зміні її розмірів, зміна вигляду діаграми в залежності від зміни даних в таблиці, зміна кольору зафарбованої області.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу (10-13 хв.).

Учні починають виконувати роботу за комп’ютером згідно з поданою інструкцією (дивитись додаток 2).

Оцінення результатів відбувається капітаном команди противника.

VІІ. Підсумок уроку (2-3 хв.).

Ми з вами знаходимось у відкритому морі у пошуку скарбів. Хочеться вам побажати, щоб ваш корабель знань відшукав свій скарб і не потонув при несприятливих погодніх умовах.

На сьогоднішньому уроці ми навчилися будувати графіки та діаграми. Де можна застосувати ці знання на практиці?

VІІІ. Домашнє завдання. Оцінювання (2-3 хв.).

Повторити §1.16 с.86, тим, в кого є домашній ПК – побудувати діаграму своєї успішності в 10 класі згідно розкладу і зробити висновок.

Нагородження команди переможців пов’язкою капітана піратів.

Виставлення оцінок та їх обґрунтування.

Яндекс.Метрика