Урок на тему: "Розв’язування задач і вправ з теми «Віднімання десяткових дробів»"

Мета:

üформувати в учнів вміння і навички розв’язувати задачі і вправи на віднімання десяткових дробів;

üрозвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, уяву, культуру математичного мовлення та письма, вміння самостійно аналізувати і робити висновки;

üвиховувати наполегливість, старанність у навчанні.

Тип уроку: формування вмінь та навичок.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

Привітання. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку.

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Перевіряю наявність виконаного домашнього завдання. З’ясовую, які завдання викликали в учнів труднощі та відповідаю на запитання.

№ 1180

а) 0,33; б) 3,275;   в) 16,74.

№ 1189

1) 3 – 1,709 = 1,291;

2) 15,1 – 14,98 = 0,12;

3) 1,291 – 0,12 = 1,171.

Відповідь: на 1,171.

№ 1190

а) х = 5,8 – 2,3; х = 3,5;   б) х = 37,2 – 0,8; х = 36,4;

в) х = 9,9 – 9,6; х = 0,3;   г) х = 43,5 – 37,8; х = 5,7.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування учнів

  1. Що означає відняти від одного числа інше? (Це означає знайти таке третє число, яке в сумі з другим дає перше.)
  2. Якою дією можна перевірити чи правильно виконано віднімання? (Дією додавання)
  3. Чи може різниця двох дробових чисел дорівнювати натуральному числу? Наведи приклад. (Так. 52,7 – 43,7 = 9)

 

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні на уроці ви будете вчитися розв’язувати задачі і вправи на віднімання десяткових дробів.

Тема уроку: Розв’язування задач і вправ.

 


 

VІІ. Розв’язування вправ

Усне виконання вправ

№ 1174

а) 0,05; 0,04; 1;   б) 2; 4; 4;   в) 20; 40; 5.

 

№ 1175

а) 7,5; 8,6; 6,785;   б) 11,85; 12,85; 13,85;   в) 35,4; 40,5; 0,5.

 

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Всі присіли,

Потім в гору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П’ять! Шість! Всі веселі

Крутимось на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли.

Ніжками затупотіли.

Дев’ять! Десять! Відпочили

І за парти дружно сіли.

 

Робота біля дошки і в зошитах

№ 1181 (а, б – колективно, в – самостійно)

а) 18,3903;   б) 9,9964;   в) 50,39921.

 

№ 1192 (а, в)

а) х = 3,5 – 0,6; х = 2,9;   в) х = 5,8 + 4,93; х = 10,73.

 

№ 1205

1) 150 – 83,7 = 66,3 (кг) – цвяхів у третьому ящику;

2) 150 – 96 = 54 (кг) – цвяхів у першому ящику;

3) 83,7 – 54 = 29,7 (кг) – у другому ящику.

 

№ 1208 (а, б)

а) 7 грн. – 5,67 грн. = 1,33 грн.;

б) 11,75 грн. – 5,9 грн. = 5,85 грн.

 

№ 1201

1) 26,5 – 5,8 = 20,7 (м) – залишилось після першого відрізання;

2) 20,7 – 7,8 = 12,9 (м) – залишилося в мотку.

 

№ 1206 (а, б - самостійно)

а) 1) 0,79 – 0,206 = 0,584;

   2) 6,7 – 4,2305 = 2,4695;

   3) 0,584 + 2,4695 = 3,0535;

б) 1) 48,36 – 2,44 = 45,92;

   2) 57,4 – 45,92 = 11,48.

№ 1194 (Додаткове завдання)

40 – х = 25,397;

х = 40 – 25,397;

х = 14,603.

Відповідь: потрібно відняти 14,603.

 

VІІ. Підсумок уроку

Фронтальне опитування учнів

1. Як віднімають десяткові дроби? (Віднімають десяткові дроби подібно до того,

як віднімають натуральні числа: від цілих віднімають цілі, від десятих – десяті, від сотих – соті і т.д.)

2. Як правильно записати зменшуване і від’ємник, якщо віднімання виконують у стовпчик? (Якщо віднімання виконується у стовпчик, то зменшуване і від’ємник записуються так, щоб кома була під комою.)

3. Чи зміниться значення десяткового дробу, якщо справа до нього приписати кілька нулів? (Ні, не зміниться.)

 

VІІІ. Оцінювання і мотивація

Виставляю оцінки і мотивую їх.

 

ІХ. Повідомлення домашнього завдання

Повторити § 25, 26, виконати вправи № 1202, 1209.

 

 

Яндекс.Метрика