Урок на тему: "Середня лінія трикутника. Розвязування задач"

Мета: 

-         навчати учнів застосовувати означення і властивість середньої лінії трикутника до розв’язування задач.

-         розвивати логічне мислення, уяву, правильність при побудові геометричних фігур.

-         виховувати старанність, наполегливість, самостійність.

Тип уроку: засвоєння вмінь і навичок.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку (1 хв)

Привітання, перевірка присутніх

ІІ. Перевірка домашнього завдання (5-8 хв)

  1. Фронтальне опитування.

1)Сформулюйте означення середньої лінії трикутника.

2)Сформулюйте теорему про середню лінію трикутника.

3)Периметр рівностороннього трикутника дорівнює 30 см. Знайдіть:

а) довжину середньої лінії трикутника;

б) периметр трикутника, утвореного середніми лініями даного трикутника.

ІІІ. Формулювання теми, мети і завдання уроку, мотивація навчальної діяльності (1 хв)

Тема уроку «Розв’язування задач»

ІV. Сприймання та первинне усвідомлення навчального матеріалу (28 хв)

  1. Доведіть, що середини сторін опуклого чотирикутника є вершинами паралелограма.
  2. Доведіть, що середні лінії трикутника ділять його на чотири рівні трикутники.
  3. Кожна зі сторін зображеного на рисунку трикутника АВС розділена на три рівні відрізки, і точки поділу з’єднані відрізками. Знайдіть периметр заштрихованої фігури, якщо периметр трикутника дорівнює P.

 

 

A

B

C

 

 

  1. Усередині кута АВС дано точку D. Проведіть через точку D пряму так, щоб відрізок, що відтинається від неї сторонами кута:

а) ділився в точці D навпіл;

б) ділився в точці D у відношенні 1:2.

VI. Підведення підсумків уроку (2-3 хв)

  1. Що називається середньою лінією трикутника?(відрізок, який сполучає середини двох його сторін)
  2. Чому дорівнює середня лінія трикутника? (половині основи)

VII. Домашнє завдання. (2 хв)

Розв’яжіть задачі.

  1. Діагоналі чотирикутника дорівнюють 3 см і 6 см, а кут між ними 60°. Знайдіть сторони і кути чотирикутника, вершини якого є серединами сторін даного.
  2. Доведіть, що середини сторін квадрата є вершинами квадрата.
  3. Точка К – середина медіани АМ трикутника АВС. Пряма ВК перетинає сторону АС в точці D. Доведіть, що AD = 1/3AC.

       VIII. Оцінювання та мотивація (1-2 хв)

Оцінюю та мотивую учнів

Яндекс.Метрика