Виховний захід на тему: "Подорож океаном комп'ютерних знань"

Мета:

виховна: виховання почуттів дружби та взаєморозуміння;

навчальна: навчання швидко знаходити вірну відповідь на поставлене запитання, а також логічно мислити при виборі відповідей;

розвиваюча: розвивання спритності, творчої активності.

Обладнання: плакат "Подорож океаном комп'ютерних знань", картки із висловами, прислів'ями, 3 аркуші паперу формату А4, грамоти.

 

Етапи підготовки і проведення виховного заходу.

І.Етап - планування виховного заходу. На даному етапі йде підбір питань, завдань для заходу, місця і часу проведення.

  1. Етап - вибір мети. Мета даного заходу підібрана таким чином, щоб не тільки можна було розвивати логічне мислення, але й виховувати дружелюбність та взаєморозуміння.

З.Етап - організація діяльності учнів. Учні раніше були попереджені про проведення заходу.

  1. Етап - проведення заходу. Захід проводиться у формі змагання. Завдання, що ставляться командам, містять елементи для розвитку логічного мислення.
  2. Етап - підведення підсумків. Після проведення заходу обговорити його з вчителем з метою вивчення успіхів та невдач.

Хід заходу

Учениця:

Минають дні, минають роки.

Прогрес крокує повсякчас,

І вже новиночки науки

Прийшли до школи і до нас.

Просторий клас, а в нім машини,

і кожному - як би пізнать

Світ, що несе в собі тайни,

Твій розум прагне розгадать.

Тож борімося, до діла

І зараз конкурс проведем,

Та операторів умілих

Сьогодні тут ми віднайдем.

 

Ведучий. Тож почнімо конкурс за назвою "Подорож океаном комп'ютерних знань". Сьогодні я вас запрошую у подорож, але не просту, а казкову подорож океаном комп'ютерних знань на чудовому кораблі.

Девіз: „Лінивому не розгадати, кмітливому на роздуми - секунди”.

Ведучий: Жодна школа не може випустити спеціаліста високої кваліфікації. Спеціалістом робить його власна діяльність. Треба лише, щоб він умів учитися, учитися все життя. Школа прищеплює учням культуру, любов до справи. Кожний школяр повинен опанувати основи знань їх засвоїти. Він повинен уміти знаходити знання яких не вистачає, знати, де їх можна знайти і як ними скористатися, адже “мудрим ніхто не народився, а навчився”, “навчити можна лише того, хто хоче вчитися”. Я впевнена, що серед вас є майбутні лауреати найпрестижніших світових відзнак.
Перш за все нам потрібно познайомитися з учасниками конкурсу, тобто командами. Для цієї подорожі нам потрібно обрати капітанів та придумати командам назву своїх кораблів. (Представлення команд).

Ведучий: Та яке змагання без журі? Оцінити ваші вміння, знання люб'язно погодилися:

Ведучий: Команди познайомилися одна з одною. Отже, можна розпочинати конкурс.

А розпочнем ми як зазвичай з домашнього завдання. Домашнє завдання було приготувати плакат на тему «Інформатика». За найкращий плакат команда отримує 10 балів.

Ведучий: Слідуючий конкурс „Розминки". Мешканці острова просять розібратися з запитаннями, яким вони не можуть дати раду. Вам необхідно дати правильні відповіді на поставлені запитання. Журі стежить за відповідями учасників та веде підрахунки. За правильну відповідь - 1 бал. Відповідь повинен знати будь-який учасник команди. Якщо команда не вірно відповіла то право відповіді переходить до іншої команди.

Ведучий.      Запитання:

1. Наука, що вивчає властивості інформації, закономірності її пошуку, збирання, збереження, передавання і обробки?(інформатика)

2. Яка найменша одиниця кодування інформації?(біт)

3. Алфавіт, якої системи числення складається лише з двох цифр: 0 та 1 (двійкової) 4.Мінімальний елемент зображення, що формується на екрані монітора. (піксель)

5. Який французький вчений створив першу арифметичну машину, що виконувала операції додавання та віднімання?(Паскаль)

6. Американська фірма, яка є лідером у виробництва комп'ютерного програмного забезпечення.(Мікрософт)

  1. MC – DOS, Linux, Windows - це назви чого?(операційних систем)

8. Які файли мають розширення .mр- З?(музичні)

9. Тип принтера, який виконує найякісніший та найшвидший друк?(лазерний)

10. Назвіть пристрій введення інформації, розташований на вашому робочому місці (клавіатура)

11. Програма, яка дає змогу опрацьовувати тексти?(текстовий редактор)

  1. Інша назва жорсткого диску.(вінчестер)

14. Призначення клавіші Е$С.(відміна виконання команди)

  1. Складовою частини якої науки була інформатика?(математика)

16. Назвіть пристрій виведення інформації, розташований на вашому робочому місці.(прінтер)

17. Як називається гнучка пластина, вкрита магнітним шаром, що використовується для збереження інформації?( дискета)

18. Як називається документ на диску що має ім'я? (файл)

19. Маніпулятор, який використовується в комп'ютерних іграх? (джойстик)

20. 3а допомогою якої клавіші можна вилучити символ за курсором?(dе1еtе)

21. Хто є засновником корпорації Місrocoft?(Білл Гейтс)

22. Які файли мають розширення .txt, doс?(текстові)

23. Головний пристрій ЕОМ? (процесор)

24. Як називається покажчик, який вибирає на екрані об'єкти для подальшої роботи?(курсор)

25. Назвіть пристрій для введення графічної інформації.(сканер)

26. Для негайного перезавантаження комп'ютера необхідно натиснути комбінацію клавіш...(АІІ + Сtrl + del )

27. Значок, який є посиланням на існуючий файл чи папку (ярлик)

28. Назвіть функціональні клавіші.(F1 - F12)

29. У яких одиницях вимірюють розмір екрану монітора по діагоналі?(дюйм).

30. Чому з комп’ютерного класу важко винести один комп’ютер? (Усі вони з’єднані між собою локальною мережею.)

31. Пристрій для передачі інформації від людини до ЕОМ. (Клавіатура.)

32. Спеціальна програма, що виконує небажані для користувача дії на комп'ютері (вірус)

33. Неправильний запис у програмі (помилка)

34. Строго визначена послідовність дій при рішенні задачі (алгоритм)

35. Символ - роздільник (пробіл)

36. Гнучкий магнітний диск (дискета)

37. Зломщик комп'ютерних програм (хакер)

38. Популярний серед школярів вид комп'ютерних програм (гра)

39. Стан, у якому включений комп'ютер не реагує на дії користувача (зависання)

40. Починаючий користувач (чайник)

41. Всесвітня глобальна мережа (Інтернет)

42. Кишеньковий обчислювальний пристрій (калькулятор)

43. Як називається людина - фанат комп'ютерних ігор (геймер)

(Результат за 1 конкурс).

Ведучий. Антична мудрість говорить: "Знання - це сила". Ви показали наскільки ви сильні знаннями. Ми з вами вже відвідали перший острів та отримали перші бали. Доведеться добре попрацювати й надалі, щоб їх було більше, ніж у команди суперника.

Нажаль команда яка набрала найменше балів вибуває зі гри і стає глядачем.

Ведучий. Зараз нам необхідно зайти в порт "Ерудит". Для того, щоб мати враження про вас, мешканці надали вам слова Ваше завдання -з поданих слів за 3 хвилину скласти кросворд. Чим більше перетинів у вашому кросворді - тим вищий бал (3 бали).

Слова для кросворду:

клавіатура, модем, дискета, байт, принтер, вінчестер, гігабайт, біт, сканер, процесор, форматування, інформатика, мегагерц, Інтернет.

Ведучий: Наш корабель пройшов ще одне нелегке випробування.

Ведучий. По курсу острів "Пантомім". На цьому острові мешканці вимагають від вас знань. Але не турбуйтеся, вам необхідно лише без слів показати заданий процес а команда повинна відгадати його. На це показ дається 1 хв. Конкурс оцінюється в 2 бали.

І так ще раз прослухайте правила: команда вибирає учасника який буде зображати процес.

(Підведення підсумку за 2 і 3 конкурси).

Команда яка набрала найменшу кількісь балів стають гладачами

Ведучий. Обережно, праворуч від кораблів мілина. Щоб не сісти на мілину, треба обов'язково пройти "Реставрацію". Завдання командам - з окремих складів скласти вислів. Хто швидше і вірно складе - отримує 2 бали.

Команда А: ком, з, не, спр, п’ю. ро, яка, стра, те, ш, лю, зум, ром, на, ава. ній, ди. будь. ні.
Відповідь: Розумній людині будь-яка справа не страшна з комп’ютером.
Команда В: роз, на, від, ком, впр, май, би, від. а, п’ю, рай, стра, ся, ав, но, уму, сті, тера.
Відповідь: Від майстра набирайся вправності, а від комп’ютера – розуму

Команда С: до, ком, не, кай, змо, ду, зна,тера, бу, п’ю,деш, ти, на, ста, ло,рості, зви,голо, ду.

Відповідь: Звикай до комп'ютера змолоду - не будеш знати на старості голоду

Команда D: май, від, а, ком, стра, набу, п’ю, розу, вайся, ності, від, вправ, тера, му.

Відповідь: Від майстра набувайся вправності, а від комп’ютера - розуму

(Підведення підсумку за 4 конкурс).

Ведучий. Наші кораблі, пройшовши всі випробування, до того ж не сівши на мілину, потрапили на останній острів "Ребусів".

Кожна команда повинна розгадати ребус. Виграє та команда, яка першою справиться із завданням.

(Підведення підсумку за 5 конкурс).

 

Ведучий: слідуючий конкурс "Лінгвіст"

Дається слово "ІНФОРМАТИКА". Необхідно скласти з нього якомога більше слів

За 1 слово - 1 бал.

Ведучий . Хочу вас привітати з тим, що ви бездоганно впоралися з усіма труднощами, які приготувало вам море. І оскільки ми з вами покинули останній острів, то продовжуємо своє плавання по безкрайому океану комп'ютерних знань!

А зараз слово надається журі.

Ведучий. На жаль, гра закінчилася. Та ми побували на багатьох островах, дізналися багато нового та, звичайно ж, вдосконалили свої знання. До нових зустрічей!

Яндекс.Метрика